PMB - Professional Boat Care
PL EN

Detailing

Idealny stan twojej łodzi

Detailing

Powierzchnie łodzi wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, słona woda, kwaśne deszcze, uszkodzenia mechaniczne itp. powodują one szybką degradację poszczególnych jej elementów.

 

Profesjonalna opieka nad stanem wizualnym łodzi/jachtu jest więc kluczowa przy utrzymywaniu jego wartości, żywotności oraz perfekcyjnego wyglądu.

 

Detailing jest wielostopniowym procesem kompleksowego mycia, czyszczenia, odnowy i zabezpieczania powierzchni w celu osiągnięcia najwyższych efektów wizualnych jednostki i zatrzymania postępującej degradacji poszczególnych jej elementów.

 

Oferujemy Państwu pełen wachlarz usług detailingowych. Dzięki naszym zabiegom Twoja łódź ponownie nabierze olśniewającego wyglądu.

 

 

 

 

DETAILING ZEWNĘTRZNY

 

1. Odnowa Powierzchni

Żelkotu, lakieru, polycarbonu, lakierowanych wykończeń drewnianych oraz elementów ze stali nierdzewnej poprzez wielostopniowe polerowanie mechaniczne.  Eliminowanie małych i średnich rys, zmatowień, przebarwień, nalotów oraz innych powierzchniowych niedoskonałości. Etap ten jest podstawą do wydobywania długo utrzymującego się, głębokiego połysku.

 

2. Zabezpieczenie Powierzchni

Środek zabezpieczający aplikujemy na wypolerowane wcześniej powierzchnie. Do wyboru mamy wyselekcjonowaną linię profesjonalnych środków najwyższej jakości, w zależności od potrzeb klienta: od wosków naturalnych, poprzez sealanty polimerowe po ultra wytrzymałe, ceramiczne nano-powłoki. Każdy ze środków zapewnia ochronę przeciwko UV, wysokiej temperaturze, szkodliwemu działaniu soli morskiej i uszkodzeniom mechanicznym. Nadają charaktery-styczny, głęboki połysk i doskonale “zamykają” powierzchnię czyniąc ją łatwą do utrzymania w czystości przez wiele miesięcy.

 

3. Czyszczenie i Zabezpieczenie Detali

Odświeżamy i zabezpieczamy wszystkie elementy zewnętrzne : powierzchnie antypoślizgowe, bakisty, szkło, stal nierdzewna, siedzenia, materace, cabria, pokrowce, elementy plastikowe, gumowe, skórzane, alcantara etc. Ochrona ceramiczna na szyby – opcjonalnie.

 

MYCIE

 

 • Podczas sezonu, przy użyciu specjalnego szamponu utrzymującego wcześniej osiągnięty efekt, zwiększającego żywotność warstwy ochronnej.
 • Zmywamy sól i zanieczyszczenia, czyścimy wszystkie elementy zewnętrzne łodzi.
 • Pozostawiamy powierzchnię suchą, bez śladów po wodzie, błyszczącą i zabezpieczoną.

 

 

POKŁADY TEAKOWE

 

 • Czyszczenie - usuwanie zasolenia, tłustych plam, smarów i innych zanieczyszczeń.
 • Przywracanie naturalnego, jasnego wyglądu.
 • Nakładanie warstwy ochronnej, zatrzymującej proces szarzenia drewna i chroniącej przed UV i wszelkimi zabrudzeniami.

 

 

PONIŻEJ LINII WODNEJ

 

 • Wysokociśnieniowe mycie dna, usuwanie skorupiaków, glonów i innych zanieczyszczeń.
 • Przekładnie, śruby napędowe, wały, stery strumieniowe, trym klapy - czyszczenie i zabezpieczanie.

 

 

DETAILING WEWNĘTRZNY

Nasza załoga doskonale wie, jak zadbać o delikatne i luksusowe materiały jak i o najbardziej zapomniane pomieszczenia na łodzi, czyli ścieki okrętowe, czy zakamarki w maszynowni. Zajmiemy się wszystkim!

 

 • Czyszczenie, odkurzanie i zabezpieczanie wszystkich pomieszczeń, elementów i materiałów wykończeniowych wewnątrz łodzi.
 • Pranie ekstrakcyjne i impregnowanie dywanów, obić, mebli i materaców.
 • Polerowanie i zabezpieczanie - lakierowanych wykończeń meblowych oraz kamiennych.
 • Maszynownie i zęzy - wypompowywanie wody, usuwanie smarów, olejów, czyszczenie.

 

PRZYGOTOWYWANIE ŁODZI

 

 • do sezonu;
 • do zimowania;
 • do sprzedaży;
 • do ekspozycji targowych “boat show”;
 • nowe jednostki - nakładanie warstw zabezpieczających na wszystkie powierzchnie.

 

 

PROGRAMY UTRZYMANIA W CZYSTOŚCI

 

 • Tworzymy indywidualne programy utrzymujące jacht w czystości, dostosowując cykliczne usługi z zakresu Detailingu do potrzeb Klienta i jego planów związanych z użytkowaniem jachtu.

 

Skorzystanie z naszych usług z zakresu Detailingu w połączeniu z wybranymi usługami z zakresu Refit & Repair jest najlepszym sposobem na szybkie i znaczące podniesienie walorów wizualnych, technicznych i rynkowych Państwa inwestycji, jaką bez wątpienia jest zakup jachtu. Bardzo chętnie służymy radą i pomocą w doborze odpowiednich usług, aby Państwa łódź nabierała blasku sezon po sezonie.

 

Zakres usług detailingowych jest indywidualnie ustalany i dostosowywany do potrzeb i oczekiwań klienta. Prace wykonywane są w miejscu postoju łodzi, cena ustalana jest z góry, po inspekcji jednostki.

Szybki kontakt

skontaktuj się z nami

  POLSKA i EU SWEDEN NORWAY  
   
 

0048-609 028 533 00

48-697 057 054

tomek@pmbboatcare.eu

jacek@pmbboatcare.eu

0046-738 428 279

0046-730 920 690

tomek@pmbboatcare.eu

jacek@pmbboatcare.eu

0047-968 818 47

rafal@pmbboatcare.eu